Eerste echte test komt eraan

De herfstvakantie zit erop en we zijn ons nu aan het voorbereiden op de eerste echte test, de proefwerkweek. Volgende week bootsen we de examensituatie zo goed mogelijk na. Leerlingen hebben één of twee toetsen per dag. Die duren even lang als de examens. Tijdens de tweede proefwerkweek in maart gaan we zelfs een dag naar de examenlocatie, de Aristozalen bij Sloterdijk.

De week voor de proefwerkweek is een speciale studieweek. Er is een aangepast rooster om extra studietijd te genereren en er komen lessen waarin leerlingen wordt uitgelegd wat de beste strategie is voor het beantwoorden van een open vraag. Leerlingen hebben zelf aan het begin van het jaar hun mentor gekozen. Samen met de mentor is de voorbereiding van de proefwerkweek gepland.

We zijn ervan overtuigd dat onze aanpak de perfecte voorbereiding is voor het schriftelijk examen en worden in die overtuiging gesterkt door de goede examenresultaten. Door de kleinschaligheid van ons onderwijs en de individuele benadering kunnen we de doelstellingen voor elke leerling realistisch bepalen. De leerling met een zware vorm van dyslexie presteert wellicht al heel goed met een kleine voldoende voor het schriftelijk examen. De hoogbegaafde leerling die bij ons wel z’n ei kwijt kan zal misschien streven naar cum laude resultaten. Zo bieden we onderwijs op maat voor iedere leerling. De resultaten van de proefwerkweek worden mede hierom ook individueel met de leerlingen doorgenomen.

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken