Examenleerlingen en hun mentor

Trouw plaatst elk jaar een serie artikelen over het wel en wee van de examenperiode. Dit jaar gaat de serie krantenartikelen over bijzondere examenleerlingen en hun mentor. We hebben veel bijzondere leerlingen en daar is Sophia er zeker één van. Trouw sprak haar en haar mentor Peter Korenhof. Je kunt hieronder het interview dat maandag 11 mei 2015 in de Trouw stond lezen:

Superslim, maar na het examen eerst leren koken

Vandaag beginnen de examens. Trouw tekent de verhalen op van bijzondere eindexamenleerlingen en hun mentor. Vandaag mentor Peter Korenhof en Sophia Dumoulin (15), gymnasiast op De Nieuwe School in Amsterdam.

Peter Korenhof (mentor)

De Nieuwe School is een particuliere school waar leerlingen de laatste twee jaar in één jaar kunnen doen. “We bieden onderwijs aan zoals het eigenlijk zou moeten zijn”, zegt Peter Korenhof, die behalve mentor ook docent maatschappijwetenschappen is. “Met klasjes van maximaal tien leerlingen en geen tussenuren.” Sommige leerlingen die op andere scholen niet mee kunnen komen, redden het op De Nieuwe School wel, zegt Korenhof. “Sophia is er daar een van. Ze werd niet voldoende uitgedaagd op haar oude school. Hier doet ze het fantastisch.” Gemiddeld staat ze een 9, haar slechtste vak is Engels, waar ze een 8,5 voor staat. “Ze is heel leergierig”, zegt Korenhof. Naast mentor is hij ook haar begeleider voor het profielwerkstuk. Hiervoor onderzocht Sophia hoe misdadigers met een psychische stoornis in Nederland worden berecht. “Ik moest haar zelfs een beetje afremmen om te voorkomen dat het onderzoek nog dikker werd”, zegt Korenhof. In de klas wordt ze bewonderd om haar kennis. Dit jaar kwam het slechts één keer voor dat ze iets niet begreep. “Ik vroeg haar voor de grap hoe dat nou voelde”, zegt Korenhof. “Ze moest zelf ook lachen, maar zei ook: stiekem helemaal niet zo leuk.”

Sophia Dumoulin (leerling)

Zenuwachtig is Sophia Dumoulin niet voor de examens. “Maar”, zegt ze, “ik ben wel zo iemand die alle examens van de afgelopen jaren maakt om te oefenen.” Tests wezen uit dat ze hoogbegaafd is, maar dat zegt haar niet zoveel. “Mijn zusjes zijn ook bovengemiddeld slim. Mijn vader vertelde dat hij zich vroeger ook verveelde op school, maar toen was er minder keus in scholen dan nu. Het zit dus wel een beetje in de familie.” Na de examens gaat ze Liberal Arts & Sciences studeren aan het University College in Amsterdam. Dan moet ze ook op kamers. Uiteindelijk wil ze graag rechten doen, haar vader is advocaat en “wel een beetje mijn voorbeeld”. Vooral de maatschappelijke kant vindt Sophia interessant, haar beste vak is maatschappijwetenschappen. Ze houdt van leren: “Ik vind het leuk om veel over de wereld te weten en te begrijpen.” Maar eerst moet Sophia thuis op huishoudkamp. “Ik heb nog nooit gekookt of de was gedaan.”

IRENE SCHOENMACKER

Peter en Sophia

 

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken