Geen trucs op De Nieuwe School

In De Volkskrant van 7 september 2016 een groot artikel over het regulier onderwijs en de trucs die veel scholen uithalen voor een hoger slagingspercentage. De onderwijsinspectie, LAKS, Ouders & Onderwijs en andere niet nader genoemde betrokkenen concluderen dat veel scholen slecht presterende leerlingen van het examen weren.

Truc1: Leerlingen laten doubleren in het voorexamenjaar. Zo ging volgens het CPB in 2013 18% van de leerlingen niet over van 4 naar 5 havo. In 3 havo was dat 9%.
Truc2: ‘Zwakke’ leerlingen een contract laten tekenen waarin ze verklaren dat ze zich terug zullen trekken voor het examen als de cijfers voor de schoolexamens slecht waren. Dit is verboden, maar gebeurt toch steeds weer volgens Ouders & Onderwijs.
Truc3: Vlak voor het centraal schriftelijk examen aan ‘zwakke’ leerlingen laten weten dat ze niet mee mogen doen aan de examens. Ook dit is niet toegestaan, maar gebeurt volgens LAKS vaak.

Op De Nieuwe School doen we hier niet aan mee. We halen uit elke leerling wat er in zit. Dat levert heel vaak verrassende resultaten op. Zo haalde vorig jaar een leerlinge haar vwo-diploma, terwijl volgens haar vorige school havo te hoog gegrepen was.

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken