Het nuttige met het aangename verenigen

Volgende week is het weer herfstvakantie. De eerste vakantie van het jaar. Die komt op De Nieuwe School relatief kort na het begin van het schooljaar. We zijn pas vijf weken bezig en dat betekent dat leerlingen nog best energie hebben voor wat leerwerk. Twee weken na de vakantie is de eerste proefwerkweek. Dat is een interessant toetsmoment. Het geeft zowel docenten als leerlingen een goede indruk van de stand van zaken.

Mentoren maken een planning met hun mentorleerlingen. Ze weten dan precies wat ze voor elk vak moeten leren en hoeveel tijd ze daaraan moeten besteden. In de praktijk komt dat neer op enkele uren studie per dag tijdens de vakantie. Er blijft dan genoeg tijd over voor ontspanning. Zeker als een leerling z’n studietijd ’s morgens plant, dan kan het leuke tijdens de rest van de dag als een beloning voelen. Werkt uitstekend.

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken