IJsvrij en jaarafsluiting

IJsvrij
Op maandag 11 december kleurde de wereld wit. Er was zoveel sneeuw gevallen dat het voor veel leerlingen en docenten van De Nieuwe School heel moeilijk werd om op school aan te komen, laat staan om weer veilig thuis te geraken. Daarom besloot de directie, net als vrijwel elke middelbare school in Amsterdam, om vanaf 13.35 uur de school te sluiten. Zo konden de aanwezige leerlingen en docenten nog voor de voorspelde ‘code rood’ heelhuids thuis aankomen. IJsvrij! Best bijzonder om mee te maken.

Werkstukochtend en feestelijke jaarafsluiting
Na gedane arbeid is het goed rusten. Kerstvakantie! Maar voordat het zover is, staat er een oude én een nieuwe traditie gepland op de laatste schooldag van 2017. Op vrijdag 22 december gooien alle leerlingen hun laatste restje schoolenergie eruit tijdens de tweede editie van de werkstukochtend. Sinds vorig schooljaar zijn er gezamenlijke momenten in de jaarplanning opgenomen om leerlingen in de gelegenheid te stellen om onder begeleiding van hun ervaren vakdocenten te werken aan het profielwerkstuk. Zo krijgen onze leerlingen zowel de hulp die ze bij het schrijven en onderzoeken nodig hebben, als het zetje in de rug en de structuur die bij zo’n grote schrijfopdracht nodig zijn. Na deze intellectuele inspanning is het tijd voor ontspanning: zoals elk jaar sluiten we het jaar af bij filmtheater The Movies. Dit jaar wordt het extra spectaculair, want de nieuwste episode van Star Wars staat op het programma. Na het succes van de vorige film zijn de verwachtingen voor ‘The Last Jedi’ hoog gespannen. En met dit epische verhaal sluiten we een episch eerste deel van het schooljaar in stijl af. Tot volgend jaar!

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken