Onderwijs op maat

De staatssecretaris is actief. Er zijn nu vergaande plannen om het in het regulier onderwijs mogelijk te maken enkele vakken op een hoger niveau te gaan volgen. Op De Nieuwe School is dat al praktijk. We proberen er bij onze leerlingen uit te halen wat erin zit. Dat blijkt vaak veel meer dan in eerste instantie de verwachting was. Zo komt het geregeld voor dat een leerling binnenkomt om vmbo te halen en een paar jaar later de deur uitgaat met een havo- of zelfs vwo-diploma.

Het zal voor het regulier onderwijs een enorme uitdaging  worden om de flexibiliteit te tonen die nodig is voor onderwijs op maat.

Hoe wordt het probleem ondervangen dat havo een jaar langer duurt dan vmbo en vwo weer een jaar langer dan havo? Wordt de leerling dan geacht enkele vakken op een hoger niveau te gaan doen en dan ook nog versneld?

Voor ons is dat al keihard werken terwijl een leerling op De Nieuwe School gemiddeld maar vijf klasgenoten heeft. In grote klassen lijkt het ons een veel grotere opgave.

Onderwijs op maat vergt nu eenmaal intensieve aandacht, flexibiliteit en energie. De Nieuwe School kan dit beiden door onze  kleinschaligheid. Maar hoe zit dit op scholen met klassen van 25 à 30 leerlingen?

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken