Ook docenten leren

Het is verleidelijk om te blijven stilstaan en tevreden te zijn als het goed gaat. Moeilijker maar beter is het om te blijven zoeken en streven naar verbetering. Om dat te bewerkstelligen is het van belang dat ook docenten blijven leren.

Op De Nieuwe School leren docenten graag van elkaar. Het is een traditie geworden dat we een paar keer per jaar bij elkaar komen om leservaringen te delen. Zo was er deze week een bijeenkomst waarin de remedial teacher de nieuwste inzichten op het gebied van dyslexie met de collega’s deelde. Ook vertelden collega’s over hun ervaringen met lesevaluaties door leerlingen.

Daarnaast brainstormden we over verbetering van de kwaliteit van het onderwijs. De eisen voor het examen zijn enkele jaren geleden strenger geworden; er moet ongeacht de eindcijfers gemiddeld een 5,5 voor het centraal schriftelijk eindexamen gehaald worden. Bovendien valt sinds dit jaar op VWO de rekentoets onder de kernvakkenregeling. Dat betekent dat voor de vakken Nederlands, Engels, Wiskunde en Rekentoets maximaal één vijf als eindcijfer mag worden gehaald. Nog meer redenen om te blijven streven naar verbetering.

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken