Proefmondelingen bij de talen

Het nieuwe jaar is voor onze leerlingen begonnen met een figuurlijke Nieuwjaarsduik: afgelopen week waren er proefmondelingen. Een soort proefwerkweek, maar dan met mondelinge overhoringen.

Het staatsexamen kent naast het Centraal Schriftelijk Examen dat in mei landelijk wordt afgenomen, ook de Commissie Examens, ‘de mondelingen’, in juli. Elk vak wordt dan mondeling geëxamineerd. Om de leerlingen hierop voor te bereiden hebben de talen vorige week proefmondelingen georganiseerd. Dinsdag, woensdag en donderdag zijn de reguliere taallessen uitgeroosterd en vervangen door een persoonlijk mondeling van 15 minuten. Tijdens dat mondeling werden boeken en literatuurgeschiedenis bevraagd en bij Frans, Duits en Spaans moest bovendien nog een presentatie over een bepaald onderwerp gegeven worden, in de taal zelf.

Het was zinvol. Natuurlijk zijn leerlingen zenuwachtig en geeft het extra druk, maar het wordt een leerling ook duidelijk hoe een mondeling in zijn werk gaat, wat je kunt verwachten, waar je sterke en zwakke punten liggen en waar nog aan gewerkt moet worden.

Ook voor docenten was het erg nuttig, op grond van de ervaringen tijdens de mondelingen kunnen ze hun leerlingen nog beter begeleiden op weg naar het examen. Zo zijn we weer een stapje dichter bij de eindstreep!

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken