Instroom later in het schooljaar: geen probleem op De Nieuwe School

Het schooljaar duurt bij ons van september tot en met de mondelinge periode halverwege juli. Verreweg de meeste leerlingen starten in september het schooljaar. Toch zijn er altijd leerlingen die later instromen. Dat kan zijn vanwege een vervolgopleiding die tegenvalt of vanwege problemen die zich in hun traject in het regulier onderwijs voordoen. Op De Nieuwe School is er dan gelukkig de mogelijkheid om nog in te stappen.
Vrijwel altijd lukt het deze leerlingen om snel aan te haken. Dat vergt enige flexibiliteit van zowel leerling als docenten, maar met gemiddeld zes leerlingen in de klas is dat geen probleem. Er wordt door docenten een programma opgesteld, aangepast aan de individuele mogelijkheden van de leerling. In eerste instantie gecoördineerd door de directie, later door de mentor die door de leerling is gekozen.  Op die manier wordt eventuele achterstand weggewerkt en kan de nieuwkomer gewoon meedraaien.
Ook nu is er in principe nog plaats voor nieuwe leerlingen. Zo is vorige week iemand begonnen met vier vakken vmbo en start deze week een leerling met een volledig pakket havo.

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken