OCW wil mogelijkheid tot versneld vwo

Snel vwo en op je zestiende studeren.

Zo luidde de kop van een artikel in De Volkskrant van 9 februari 2016. Voor het ministerie van OCW een revolutionair idee, op De Nieuwe School al bijna veertig jaar een mogelijkheid. Het experiment van het ministerie voorziet in het sneller afronden van de onderbouw, bij ons is het mogelijk de laatste twee jaar in één te doen. Zo’n versneld traject bieden wij overigens ook aan voor vmbo en havo leerlingen, niet alleen voor vwo’ers.

Versneld een diploma behalen is absoluut mogelijk maar hiervoor moet je als school wel de juiste omstandigheden en intensieve begeleiding kunnen bieden. Op De Nieuwe School kunnen wij dit bieden, de kleinschaligheid draagt daar het meeste aan bij.

Een versnelling kan prettig zijn voor leerlingen die, om welke reden dan ook, achterstand hebben opgelopen. Maar ook voor de toppresteerders, hoogbegaafden of excellenten zoals ze door het ministerie worden genoemd.

Er zijn vele voorbeelden van leerlingen die nog jong waren toen ze bij ons een diploma haalden. Vorig jaar bijvoorbeeld haalde een leerling haar vwo terwijl ze pas vijftien jaar oud was. Nu studeert ze aan het Amsterdam University College om haar Bachelor te halen. Het plan is om vervolgens naar een internationale topuniversiteit te gaan voor een Master. Een jaar eerder haalde een leerling van veertien haar havo. Zij doet nu vwo-eindexamen.

Maar het gaat op De Nieuwe School niet alleen om de mogelijkheid van versnelling. Uit een leerling halen wat mogelijk is, dat is waar het bij ons om draait. Dat kan ook betekenen dat je twee jaar doet over de havo-vakken, of dat je een jaar vwo-vakken volgt om verdieping te krijgen. En leerlingen doen soms ook twee jaar in één om hun motivatie terug te vinden. Waarna ze na dat versnelde jaar soms met spijt afscheid nemen van De Nieuwe School en eigenlijk graag nog een jaar hadden willen blijven.

Laatste Nieuws
  • Mondelinge examens

    Op maandag 8 juli beginnen de mondelinge examens. Gedurende twee weken worden onze staatsexamenkandidaten aan de tand gevoeld door commissies van twee examinatoren per examenvak. Het cijfer voor dit mondeling […] Lees meer

  • Op weg naar Tilburg!

    Na afloop van het laatste schriftelijke examen op woensdag 22 mei kregen onze leerlingen een week de tijd om uit te rusten, voordat ze aan de tweede fase van hun […] Lees meer

  • Start van de examens

    In de week van 6 mei is het zover: de start van de schriftelijke examens! Tijdens de examenweken moeten onze examenkandidaten een topprestatie leveren. Zij doen dat niet op De […] Lees meer

Start met typen en druk op Enter om te zoeken